Logotip sestavljajo štiri stilizirane figure, ki predstavljajo človeštvo s štirih koncev sveta. Druga drugo podpirajo, kar kaže na solidarnost in bratstvo, ki morata združiti narode, zadnja figura pa objema križ. Slednje ni le znamenje vere, ampak tudi upanja, ki ga ne smemo nikoli opustiti, saj ga potrebujemo vedno, še posebej pa v trenutkih največjih stisk.
Koristno je opazovati valove, ki so pod njimi in se gibljejo, kar kaže, da življenjsko romanje ne teče vedno v mirnih vodah. Pogosto osebne preizkušnje in svetovni dogodki klic k upanju narekujejo z večjo intenzivnostjo. Zato je treba podčrtati spodnji del križa, ki je podaljšan in se spreminja v sidro, kjer gospoduje valovom. Kot vemo, se sidro pogosto uporablja kot prispodoba upanja. Sidro upanja je namreč v pomorskem žargonu ime za rezervno sidro, ki ga plovila uporabljajo za nujne situacije, da bi stabilizirala ladjo med nevihto.
Ne spreglejmo dejstva, da podoba kaže, kako romanje ni stvar posameznika, ampak skupnosti, ki ima rastočo dinamiko in vse bolj teži h križu. Križ nikakor ni statičen, ampak je tudi ta dinamičen, saj se sklanja k človeštvu, kot da mu gre naproti in ga ne pušča samega, temveč mu ponuja gotovost prisotnosti in varnost upanja. Na koncu je v zeleni barvi jasno viden moto jubileja 2025, Romarji upanja.
MOLITVE v naši baziliki >>>
SPOVEDOVANJE v naši baziliki >>>