DVANAJSTLETNI JEZUS MED UČITELJI
Jezusovi starši so vsako leto za velikonočne praznike hodili v Jeruzalem.
Ko je bil star dvanajst let, so šli na pot po praznični navadi.
In ko so se po končanih prazničnih dneh vračali,
je deček Jezus ostal v Jeruzalemu, ne da bi njegovi starši to opazili.
Mislili so, da je pri popotni druščini, in so prehodili pot enega dne.
Nato so ga začeli iskati med sorodniki in znanci.
Ker ga niso našli, so se vrnili v Jeruzalem in ga iskali.
Po treh dneh so ga našli v templju.
Tam je sedèl med učitelji, jih poslušal in vpraševal.
In vsi, ki so ga slišali,
so strmeli nad njegovo razumnostjo in njegovimi odgovori.
Ko sta ga zagledala, sta bila presenečena in njegova mati mu je rekla:
»Otrok, zakaj si nama tako stóril?
Tvoj oče in jaz sva te žalostna iskala.«
Dejal jima je:
»Kako da sta me iskala?
Mar nista vedela, da moram biti v tem, kar je mojega Očeta?«
Vendar nista razumela besed, ki jima jih je rekel.
Nato se je vrnil z njima in prišel v Nazaret ter jima je bil pokoren.
In njegova mati je vse, kar se je zgodilo ohranila v svojem srcu.
Jezus pa je napredoval v modrosti, rasti in milosti
pri Bogu in pri ljudeh.
(Lk 2,41-52)Zgled Svete družine nam pokaže, kako sta si Jožef in Marija prizadevala za Jezusovo versko vzgojo.
Tudi v stresnih situacijah sta poskušala biti v stiku z najstniškim sinom. On pa ju je učil, kaj je tisto, kar je pomembno. Gospod, naj te ne neham iskati!
NAPOVEDNIK
Pri sv. maši ob 8.30 prepeva ŽUPNIJSKI PEVSKI ZBOR.Pri sv. maši ob 10h sodeluje Meta Marčič s spremljavo ljudskih pesmi.
Pri sv. maši ob 11.30 z orgelsko spremljavo sodeluje Maksimilijan Feguš.
Pri sv. maši ob 19h poje PEVSKI ANSAMBEL ELINOR pod vodstvom Roberta Feguša.
BLAGOSLOV DRUŽIN
Danes obhajamo NEDELJO SVETE DRUŽINE, ki jo sestavljajo Jezus, Marija in Jožef. Pri vseh mašah bo BLAGOSLOV DRUŽIN.
Življenje nazareške družine je v Svetem pismu skopo opisano. Evangeliji poročajo o Jezusovem rojstvu v Betlehemu, obisku modrih, begu v Egipt, vrnitvi iz Egipta, o Jezusovem darovanju ter najdenju v templju.
Praznik svete družine je tudi praznik vsake človeške družine, ki nastane s poroko med možem in ženo oz. s sklenitvijo zakramenta sv. zakona med zaročencema. Glavni namen dneva je predstaviti vzajemnost, spoštovanje in ljubezen, ki so jih v medsebojnih odnosih živeli Jezus, Marija in Jožef.CELODNEVNO ČEŠČENJE
Danes, 26. 12., je pri nas celodnevno ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA. V češčenje bomo Jezusa izpostavili pred vsako sv. mašo, začenši ob 8h, dopoldansko češčenje bomo sklenili ob 11.30.
Zaradi ogledovanja jaslic, bomo popoldne začeli s češčenjem ob 18. uri.
Vzemite si košček časa za Jezusa in se ustavite pred njim!
BLAGOSLOV DOMOV
V tem tednu nas lahko pokličete, če želite, da pridemo k vam in vam blagoslovimo stanovanje oz. dom.LUČ MIRU IZ BETLEHEMA
Plamen LUČI MIRU IZ BETLEHEMA je na voljo v cerkvi pred daritvenim oltarjem do svetovnega dne miru (1. januarja).
NEODVISNOST IN ENOTNOST
Danes, 26. 12., obhajamo državni praznik DAN NEODVISNOSTI IN ENOTNOSTI. Ta dan obeležuje razglasitev izidov plebiscita o samostojnosti 26. decembra 1990 (plebiscit je potekal 23. decembra 1990), na katerem je od 93,2% udeleženih volivcev na vprašanje »Ali naj Slovenija postane samostojna in neodvisna država?« okoli 95% odgovorilo pritrdilno (tj. 88,5% vseh volivcev), s čimer se je začela osamosvojitev Slovenije. Ne pozabite izobesiti slovenske zastave!
DRUGI SVETI VEČER, 31. 12.
Na zadnji dan leta obhajamo drugi sveti večer. Tudi na ta dan, podobno kot na prvi sveti večer, blagoslovimo svoje domove, stanovanja in hiše. Silvestrovo je priložnost, da se Bogu zahvalimo za vse, kar smo v preteklem letu prejeli in doživeli.
KORONAVIRUSNI UKREPI
Od srede, 15. 9., je potrebno za sodelovanje pri bogoslužju izpolnjevati enega od POGOJEV PCT (prebolelost/cepljenje/testiranje). To je eden od načinov, da se ustavi širjenje koronavirusa, brez ustavitve družbenega življenja.
Pri sebi imejte osebni dokument in potrdilo o PCT ter zaščitno masko.
PAPEŽ FRANČIŠEK
Kateheza splošni pri avdienci,
22. decembra 2021
Jezusovo rojstvo
Dragi bratje in sestre, rad bi povabil vse moške in ženske v Betlehemsko votlino, da bi se poklonili Božjemu Sinu, ki je postal človek. Vsak se naj približa jaslicam, ki jih ima doma ali pa jih najde v cerkvi ter naj ga v sebi počasti: »Verujem, da si Bog, da je to dete Bog. Prosim te, daj mi milost ponižnosti, da bom lahko razumel.«
Da bi se približali jaslicam in molili, bi na prvo mesto rad postavil uboge, ki jih – kot je spodbudil sveti Pavel VI. – »moramo ljubiti, ker so na neki način Kristusov zakrament; v njih – v lačnih, žejnih, preganjanih, golih, bolnih, zapornikih – se je hotel mistično prepoznati. Moramo jim pomagati, trpeti z njimi in jim tudi slediti, saj je uboštvo najzanesljivejša pot do popolnega posedovanja Božjega kraljestva« (Homilija, 1. maj 1969).
Zato moramo prositi za ponižnost kot milost: »Gospod, da ne bi bil prevzeten, da ne bi bil samozadosten, da ne bi mislil, da sem jaz središče vesolja. Naredi me ponižnega. Daj mi milost ponižnosti. In s to ponižnostjo te bom lahko našel.«
To je edina pot. Brez ponižnosti ne bomo nikoli našli Boga: našli bomo sami sebe. Ker oseba, ki ni ponižna, pred sabo nima obzorja, ampak samo zrcalo: gleda samo sebe. Prosimo Gospoda, naj zlomi zrcalo, da bi gledali onkraj, proti obzorju, kjer je On. A to mora storiti On: dati nam milost in slavo ponižnosti, da bi stopili na to pot.
Vir: www.vaticannews.va
Dodaj odgovor