DOBRI PASTIR DA ŽIVLJENJE ZA SVOJE OVCE
Tisti čas je Jezus rekel:
»Jaz sem dobri pastir.
Dobri pastir dá svoje življenje za ovce.
Najemnik pa, ki ni pastir in ovce niso njegove,
pusti ovce in zbeži, ko vidi, da prihaja volk,
in volk jih pograbi in razkropi.
Je pač najemnik in mu za ovce ni mar.
Jaz sem dobri pastir in poznam svoje in moje poznajo mene,
kakor Oče pozna mene in jaz poznam Očeta.
Svoje življenje dam za ovce.
Imam še druge ovce, ki niso iz tega hleva.
Tudi te moram pripeljati in poslušale bodo moj glas in bo ena čreda, en pastir.
Zato me Oče ljubi, ker dam svoje življenje, da ga spet prejmem.
Nihče mi ga ne jemlje, ampak ga dajem sam od sebe.
Oblast imam, da ga dam, in oblast imam, da ga spet prejmem.
To naročilo sem prejel od svojega Očeta.« (Jn 10,11-18)Dandanes težko najdeš dobrega pastirja, ki ne bi bil pod stalno napetostjo in razpetjem med pozitivnim in negativnim polom. Takšni so pač električni pastirji.
Jezus pa o sebi pravi, da je dobri pastir, ki dá svoje življenje za ovce, za tiste, ki so mu zaupani. On pozna svoje, njegovi poznajo Njega.
Gospod, ali poznaš tudi mene? Ali te jaz dovolj poznam, da lahko sledim tvojemu glasu? Vodi in varuj me!
NAPOVEDNIK
Danes obhajamo NEDELJO DOBREGA PASTIRJA in sklepamo teden molitve za nove duhovne poklice, njihovo svetost in stanovitnost.V nedeljo, 2. 5., ob 21h je srečanje ZAKONSKE SKUPINE JP1 na daljavo.
KATEHEZA
Po prvomajskih praznikih, v ponedeljek, 3. 5., bomo nadaljevali z rednim veroukom V ŽIVO.
Urnik srečanj:
– 1. in 2. razred: torek ob 17.00
– 3. razred: ponedeljek ob 16.00
– 4. in 5. razred: torek ob 16.00
– 6. in 7. razred: četrtek ob 15.00
– 8. in 9. razred: četrtek ob 16.00
ŠMARNICE
Letošnja šmarnična branja nas bodo popeljala na ROMANJE.
Pri DOPOLDANSKIH MAŠAH ob 9. uri bomo prebirali šmarnična razmišljanja Marka Rijavca iz knjige z naslovom: CAMINO, POT, KI SE ZAČNE NA KONCU. Branje bomo sklenili s petjem Marijinih litanij po asiškem napevu.
Pri VEČERNIH MAŠAH ob 19. uri pa bomo prisluhnili različnim predlogom za romanje po Sloveniji, ki jih je pripravila Tadeja Roblek v knjigi: K MARIJI NA IZLET. Pred večernimi mašami bomo vsak dan pred Najsvetejšim molili rožni venec in Marijine litanije.
V mesecu maju bomo vsako nedeljo pred večerno mašo ob 18.30 prepevali Marijine litanije.»Spet kliče nas venčani maj,
k Mariji v nadzemeljski raj!«
KORONAVIRUSNI UKREPI
Od 12. 4. 2021 je zopet možna udeležba pri sv. maši.Epidemiološki ukrepi določajo, da je lahko v naši cerkvi 27 oseb ali 27 družin istočasno, zato je potrebna PRIJAVA v župnijski pisarni oz. prek spletnega obrazca: www.bazilika.info/mase
Pred vstopom v cerkev si nadenite zaščitno obrazno masko in si razkužite roke! V cerkvi ohranjajte medsebojno razdaljo vsaj 1,5 metra.
Kropilniki z blagoslovljeno vodo so izpraznjeni.
Med sveto mašo je prepovedano zborovsko petje, dovoljeno pa je cerkveno ljudsko in solistično petje.
Rokovanje ob pozdravu miru se opusti.
Med tednom ob 9h neposredno prenašamo sv. maše preko naše spletne strani, ob nedeljah pa je prenos sv. maše ob 8.30 na TV Exodus.
VEROUK do nadaljnjega poteka na daljavo.
Za SV. SPOVED smo na voljo v spovednicah v cerkvi med vsako sv. mašo. Spovednice imajo urejen prezračevalni sistem, vstopite pa pri zeleni lučki. Imejte masko in razkužene roke!
MAŠNI NAMENI
V pisarni lahko po vsaki sveti maši naročite MAŠNE NAMENE. S svojim mašnim namenom se lahko zahvalimo za prejete dobrote, prosimo za blagoslov ljudi, dogodkov in življenja pred nami, priporočamo božjemu usmiljenju naše pokojne sorodnike, prijatelje in dobrotnike. Sprejemamo mašne namene za maj. Namen lahko naročite tudi prek naše spletne strani.
PAPEŽ FRANČIŠEK
Kateheza pri splošni avdienci,
21. aprila 2021Ustna molitev
Besede molitve nam pomagajo iti brez nevarnosti skozi temno dolino, usmerjajo nas proti travnikom, ki so zeleni in bogati z vodo, da se gostimo pred očmi sovražnika, kakor nas uči moliti psalm. Besede se rodijo iz čustev, a obstaja tudi obratna pot: besede oblikujejo čustva. Sveto pismo vzgaja človeka, da bi vse prišlo na svetlo z besedo, da nič človeškega ne bi bilo izključeno, cenzurirano. Predvsem pa je nevarna bolečina, če ostane zakrita, zaprta v nas … Bolečina, zaprta v nas, ki se ne more izraziti ali sprostiti, lahko zastrupi dušo. Je smrtonosna.
Zato nas Sveto pismo uči, naj molimo včasih tudi z drznimi besedami. Sveti pisci nas ne želijo zavajati o človeku: vedo, da v njegovem srcu bivajo tudi bolj malo zgledna čustva, celo sovraštvo. Nihče od nas se ni rodil kot svetnik. In ko ta slaba čustva potrkajo na vrata našega srca, jih moramo znati dezaktivirati z molitvijo in Božjimi besedami. V psalmih najdemo tudi zelo ostre izraze proti sovražnikom. Pa vendar so to besede, ki pripadajo človeški resničnosti in so se znašle v Svetem pismu. Tam so, da bi nam pričale, da če pred nasiljem ne bi obstajale besede, ki bi slaba čustva naredila neškodljiva, jih usmerila, da ne bi škodovala, bi bil ves svet z njimi preplavljen.
Vir: www.vaticannews.va
Dodaj odgovor